Zapraszamy na Spotkanie z Ekologią cz. VII

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Drogie Dzieci! Zapraszamy na VII część lekcji z cyklu „Spotkania z Ekologią”

Witamy wszystkie Dzieci wraz z Nauczycielami i Opiekunami. Przygotowaliśmy dla Was kolejną, siódmą już część lekcji ekologicznej z cyklu „Spotkania z Ekologią”. W tej części materiału śMietek przybliży i wyjaśni temat zmian klimatu i zapozna Dzieci z nowymi pojęciami takimi jak np.: gaz cieplarniany czy efekt cieplarniany. Teatr śMietka przy pomocy eko bohaterów (pacynek stworzonych w ostatnim konkursie do VI części lekcji) przedstawił Dzieciom jak w sposób samodzielny mogą przyczynić się do zmniejszenia zmian klimatu a tym samym do ochrony środowiska naturalnego, za pomocą kilku prostych czynności dnia codziennego. W lekcji znalazły się również zabawy ruchowe, piosenka, „przepis” na samodzielne wykonanie domku dla owadów oraz quiz z przypomnieniem zasad segregacji. Na koniec lekcji ogłoszono nowy konkurs z nagrodami dla zwycięzców oraz upominkami dla wszystkich jego uczestników. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia lekcji oraz udziału w konkursie.

Poniżej w dokumentach do pobrania znajdziecie Regulamin Konkursu, obowiązkową zgodę na przetwarzanie danych, konieczną do udziału w konkursie, formatkę zgłoszeniową udziału oraz suplement do lekcji (w którym znajduje się instrukcja krok po kroku wraz ze spisem potrzebnych materiałów do wykonania domku dla owadów oraz tekst piosenki z uwzględnieniem chwytów do gitary).

Nauczycieli szkół i Opiekunów grup przedszkolnych prosimy o wypełnienie formatki zgłoszeniowej do udziału w lekcji edukacyjnej i konkursie oraz przesłanie na adres e-mail: smietek@pzogliwice.pl

Zapraszamy do obejrzenia materiału, bawcie się dobrze!

Dokumenty do pobrania:

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

2022-10-24T16:11:02+02:00
Go to Top