Poznaj śMietka

Ciekawostki o odpadach

Czy śmieci mogą być ciekawe?

WYBIERZ

Zasady segregacji

Zobacz, dokąd wyrzucić odpady

WYBIERZ

PZO i edukacja

Realizujemy zadania edukacji ekologicznej w Gliwicach

WYBIERZ

Pan śMietek jest przyjaznym robotem, który został zaprogramowany do dbania o porządek w mieście. Jest kimś w rodzaju „upierdliwego” dozorcy pilnującego, żeby odpady znalazły się w przeznaczonym dla nich miejscu. Jest kolorowy, ma na korpusie olbrzymi wyświetlacz, dzięki któremu przekazuje swoje zadowolenie lub dezaprobatę. Pan śMietek jest niezwykle rad, kiedy śmieci znajdują się tam, gdzie ich miejsce. Z wielką przyjemnością służy swoją wiedzą na temat tego jak i gdzie należy je wyrzucać. Właśnie do tego go stworzono i zaprogramowano. Gdy śMietek wyraża swoje zadowolenie, jego korpus oraz dioda świecą się na zielono. Natomiast nic tak nie smuci naszego robocika, tak jak znaleziska typu dzikie wysypiska. Smuci go nie tylko kwestia śmieci, ale w równym stopniu zanieczyszczenia i spustoszenia w środowisku, jakie te porzucony odpady powodują. śMietek swoją dezaprobatę wyraża kolorem czerwonym na korpusie oraz diodzie na czubku antenki.

Ponieważ odpady bardzo często lądują nie tam, gdzie ich miejsce, Panu śMietkowi przydarza się bardzo dużo zabawnych sytuacji podczas prób przywrócenia zaprogramowanego ładu. Nasz niebieski robocik bardzo lubi spędzać czas na łonie przyrody. Gliwice są pełne zieleni, więc takich miejsc, w których odpoczywa, jest tu sporo. śMietek cieszy się, kiedy wszyscy dbamy o naszą przestrzeń wspólną – czystą przestrzeń miasta. To w nim jest nasza przyszłość.

Zaprzyjaźnij się ze śMietkiem, a na pewno będzie Wam łatwiej i raźniej dbać o wspólną przestrzeń.

Pokoloruj śMietka

śMietek powstał jako bohater marki Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Gliwicach do realizacji działań z zakresu edukacji ekologicznej. Postać robota koresponduje z hasłem marki: „Czysta wizja przyszłości”. Wskazuje na nowoczesną i jednocześnie przyszłościową wizję całościowej gospodarki odpadami, jaką prowadzimy w  Przedsiębiorstwie.

WYNIKI KONKURSU EKO OZDOBA ŚWIĄTECZNA

Ciekawostki o odpadach

Czy śmieci mogą być ciekawe?

WYBIERZ

Zasady segregacji

Zobacz, dokąd wyrzucić odpady

WYBIERZ

PZO i edukacja

Realizujemy zadania edukacji ekologicznej w Gliwicach

WYBIERZ