POWRÓT DO AKTUALNOŚCI
Spotkanie z Ekologią część II

W trosce o naszą przyszłość…

Szanowni Państwo

Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Gliwicach, z wielką przyjemnością zaprasza nauczycieli i rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym, klas 1-4 z gliwickich przedszkoli oraz szkół,  na „Spotkanie z Ekologią część II” – tj. nagranie o  charakterze edukacji ekologicznej.

W I części nagrania dzieci poznały postać śMietka – bohater PZO, który wytłumaczył najmłodszym, z jakimi kolorami pojemników na odpady się spotkają oraz na czym polega system segregacji. Dzieci dowiedziały się również czym jest PSZOK – Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

W części II Spotkania z Ekologią śMietek zapozna dzieci z tematem (nie)marnowania jedzenia. W tym aspekcie poznają historię zakupowego Marka i na jego przykładzie dowiedzą się jakie są najlepsze sposoby aby nie marnować pożywienia. Na dzieci czeka również łamigłówka w postaci krzyżówki.

Młode pokolenie to świeża energia i charyzma do dzielenia się zdobytą wiedzą z najbliższym otoczeniem – dzięki czemu w naturalny sposób dochodzi do popularyzowania zdobytej wiedzy. Do tego celu PZO posłużyło się robocikiem śMietkiem – bohaterem marki. Postać robota koresponduje z hasłem Spółki: „Czysta wizja przyszłości”. Wskazuje na nowoczesną i jednocześnie przyszłościową wizję całościowej gospodarki odpadami, jaka prowadzona jest w Przedsiębiorstwie.

Materiał edukacyjny zawiera historię śMietka i Zakupowego Marka, piosenkę oraz praktyczne porady jak nie marnować pożywienia. Na koniec lekcji ogłoszony jest konkurs z nagrodami dla dzieci, do którego udziału serdecznie zapraszamy. Do lekcji dołączony jest suplement PDF w postaci tekstu do piosenki oraz krzyżówki do rozwiązania.

Poniżej znajdą Państwo Regulamin Konkursu, z którym prosimy się zapoznać.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania

PZO – Spotkanie z Ekologią część II

DOKUMENTY DO POBRANIA

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

2021-05-05T10:54:34+02:00
Go to Top