Finał „PZO Boxing Day 8” już za nami!

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Finał „PZO Boxing Day by GUKS CARBO” już za nami!

W minioną sobotę odbyła się VIII i zarazem ostatnia w tym roku edycja zawodów z cyklu „PZO Boxing Day by GUKS CARBO”. Turniej mimo, iż liczy sobie dopiero rok, szybko zdobył popularność. Co istotne – nie tylko w naszym regionie. Na zawody przyjeżdżają pięściarki i bokserzy z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy czy Austrii.

– W Polsce w zasadzie nie organizuje się cyklicznych turniejów bokserskich, na których mogłaby startować młodzież. W związku z czym już od dłuższego czasu mieliśmy pomysł, aby zrobić zawody dla dużej grupy młodzieży, które miałyby szansę odbywać się częściej niż raz czy dwa razy w roku. Nie jest jednak tajemnicą, że na to potrzebne są fundusze. Projekt „PZO Boxing Day” mogliśmy uruchomić, dzięki wsparciu z strony Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. za co w imieniu wszystkich dzieciaków serdecznie dziękujemy – mówi Henryk Wilki – Wiceprezes GUKS Carbo.

„PZO Boxing Day by GUKS CARBO” to zawody cieszące się dużym zainteresowaniem. W poprzednich edycjach brało w nich udział ponad 200 zawodniczek i zawodników. Na dwóch ringach głównie rywalizowała młodzież (we wszystkich kategoriach wagowych), ale okazję aby sprawdzić swoje możliwości mieli również seniorzy. Wśród startujących nie zabrakło krajowych medalistów. Stąd wiele walk stoczono na bardzo wysokim poziomie.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne w ostatniej edycji uczestniczyło 140 pięściarek i bokserów. W tym gronie walczyło 21 zawodników GUKS Carbo. Stoczyli oni pięć walk towarzyskich najmłodszych adeptów pięściarstwa oraz 16 walk punktowanych, z których aż 13 zakończyło się zwycięstwami gliwickich bokserów. Swoje pojedynki wygrali: Rdest Beata, Knapik Anna, Surdel Maciej, Kucher Roman, Kucher Aleksander, Marcinów Jakub, Chundzyński Oliwier, Stępniak Jakub, Klimczak Tomasz, Zając Nikodem, Krawczyk Oliwier, Wiśniowski Kacper oraz Sikora Dawid. W walkach niepunktowanych wzięli udział: Skóra Szymon, Sojka Paweł, Charkin Fiodor, Kotapka Radosław oraz Dawicki Tymoteusz. GUKS Carbo zajął I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Turniej finałowy odbył się w hali przy ul Jasnej 31 w obecności wielu znanych sportowców, sponsorów oraz działaczy związanych z boksem. W loży honorowej zasiedli m.in.: Jerzy Rybicki – dwukrotny medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata i Europy, Damian Durkacz – mistrz Polski i Olimpijczyk z ostatnich Igrzysk. Pojedynkom przyglądali się Prezydenci Miasta Gliwice Pan Adam Neumann wraz z Panią Ewą Weber, Pani Magdalena Budny – Prezes PZO Sp. z o.o. oraz Janusz Marcinów – Przewodniczący Rady Nadzorczej PZO Sp. z o.o., który zdradził dlaczego spółka zdecydowała się wesprzeć cykl zawodów.

– Klub GUKS Carbo powstał prawie 20 lat temu. Odrodził się bazując na tradycjach bokserskich Carbo Gliwice i ŁTS Łabędy. Uznaliśmy, że jest to dyscyplina, która zasługuje na wsparcie – szczególnie, że w GUKS trenują dzieci i młodzież, których nie zawsze stać na finansowanie drogich sportów. Boks natomiast jest dobrą dyscypliną by zacząć swoją przygodę ze sportem. Myślę, że to leży również w roli obowiązku społecznego, aby wspierać i angażować się w takie przedsięwzięcia, w których możemy przyglądać się jak sport pozytywnie przyczynia się do rozwoju dzieci i młodzieży. My jako firma również mamy z tego wymierną korzyść. Na każdych zawodach staramy się przemycić treści związane z edukacją o charakterze ekologicznym – w ten sposób promujemy świadomość ekologiczną wśród gliwiczan (i nie tylko). Wzrost tej świadomości jest niezwykle ważną misją dla PZO Sp. z o.o., a poprzez turnieje, które organizuje Carbo. możemy nasze cele realizować na szerszą skalę – tłumaczy Janusz Marcinów.

Medale i Puchary dla najlepszych zawodników!

Podczas finałowej edycji wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a wyróżniający się zawodnicy w podsumowaniu wszystkich edycji otrzymali okazałe puchary, które odebrali z rąk prezydenta Gliwic – Pana Adama Neumana. W ten sposób w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali:

Najlepszy ADEPT – Marcinów Jakub

Najlepszy MŁODZIK – Surdel Maciej

Najlepszy KADET – Chundzyński Oliver

Najlepszy JUNIOR – Krawczyk Oliwier

Najlepsza SENIORKA – Knapik Anna

Najlepszy ZAWODNIK – Kawulok Sebatian

Najlepsza ZAWODNICZKA – Rdest Beata

Mimo że to koniec roku, pięściarki i bokserzy z GUKS Carbo powalczą jeszcze w Pucharze Polski. W przyszłym roku natomiast rozpocznie się nowa edycja PZO Boxing Day by GUKS CARBO – dołożymy wszelkich starań aby podtrzymać poziom tych zawodów – podsumowuje Janusz Marcinów z Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

2021-12-16T13:46:10+01:00
Go to Top