Dziękujemy za udział w PZO Boxing Day 3

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Zawody PZO Boxing Day 3 już za nami

W minioną sobotę tj.: 15 października 2022 roku odbyła się trzecia edycja zawodów sportowych z cyklu PZO Boxing Day. Projekt organizowany jest przez Gliwicki Klub Sportowy Carbo przy wsparciu ze strony Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o .o. Turniej zapoczątkowany został w 2021 roku i mimo, iż liczy sobie dopiero niespełna dwa lata, szybko zdobył popularność i cieszy się dużym zainteresowaniem. Co istotne – nie tylko w naszym regionie. W poprzednich edycjach brało udział ponad 200 zawodniczek i zawodników, którzy na zawody z cyklu PZO Boxing Day przyjechali z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy czy Austrii. W obecnych zawodach na ringu rywalizowała młodzież w zróżnicowanych kategoriach wagowych. Wśród startujących nie zabrakło krajowych medalistów dzięki czemu wiele walk stoczono na bardzo wysokim poziomie. W tej edycji udział wzięło 42 zawodników (z czego 10 reprezentowało GUKS Carbo), odbyło się 21 walk. Wszystkie były na dobrym sportowym poziomie a zawody zyskały bardzo dobrą ocenę Sędziego Głównego.

Podczas otwarcia zawodów nie zabrakło Szanownej Pani Ewy Weber, Prezydent Miasta Gliwice, która w sportowym duchu kibicowała zawodnikom. Ponadto Pani Prezydent osobiście pogratulowała zawodnikom GUKS Carbo, którzy na przełomie września/października stoczyli walki w Mistrzostwach Polski. Na Mistrzostwa wyjechało trzech reprezentantów i wszyscy przywieźli medale: złoty, srebrny i brązowy. Drużynowo GUKS Carbo zdobył trzecie miejsce podczas Mistrzostw, natomiast wśród drużyn śląskich zajęli miejsce pierwsze. Zawodników przygotował trener GUKS Carbo Viktor Lebiedynets.

Wszystkim zawodnikom oraz medalistom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.