Zapraszamy na Spotkanie z Ekologią część V

POWRÓT DO AKTUALNOŚCI

Drogie Dzieci! Zapraszamy na V część lekcji z cyklu „Spotkanie z Ekologią”

Witamy wszystkie Dzieciaki wraz z nauczycielami i opiekunami. Przygotowaliśmy dla Was kolejną, piątą już część lekcji o charakterze edukacji ekologicznej z cyklu „Spotkanie z Ekologią”. W tej części materiału śMietek zaprasza Was na wiosenne porządki – ale nie będą to takie zwykłe porządki tylko eko porządki, podczas których przyroda budzi się do życia. śMietek wytłumaczył Dzieciom czym jest astronomiczna wiosna i kiedy się zaczyna, w jakim dniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi oraz Mórz. Uczniowie zapoznają się z alternatywnymi ekologicznymi sposobami na domowe środki  czystości oraz kosmetyki (przepisy w Suplemencie) a także jak efektywnie sprzątać własny pokój (z zadaniem segregacji odpadów) oraz w jaki sposób można realnie przyczynić się do zmniejszenia ilość odpadów w lasach, zachęcając wszystkich do „porządnych spacerów”. W lekcji znalazły się również zabawy ruchowe, piosenka oraz „przepis” na zabawy plastyczne z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

Poniżej w dokumentach do pobrania znajdziecie Regulamin Konkursu, obowiązkową zgodę na przetwarzanie danych, konieczną do udziału w konkursie oraz Suplement do lekcji w postaci instrukcji do samodzielnego przygotowania mydełka, listy potrzebnych materiałów do zabawy plastycznej oraz tekst piosenki z chwytami do gitary. Na koniec lekcji ogłoszono nowy konkurs z nagrodami dla zwycięzców oraz upominkami dla wszystkich jego uczestników. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia lekcji oraz udziału w konkursie.

Nauczycieli i opiekunów grup przedszkolnych prosimy o wypełnienie formatki zgłoszeniowej do udziału w lekcji edukacyjnej i konkursie oraz przesłanie na adres: smietek@pzogliwice.pl

Formatka do pobrania poniżej.

Zapraszamy do obejrzenia materiału! 

#pzo #pzogliwice #przedsiebiorstwozagospodarowaniaodpadow #sMietek #edukacjaekologiczna #zielonegliwice

DOKUMENTY DO POBRANIA

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

2022-04-07T08:24:34+02:00
Go to Top